Jak zvýšit prodej v e-shopu pomocí produktové fotografie?

Máme pár ověřených tipů

Existuje několik různých taktik, díky kterým můžete zvýšit obrat vašeho e-shopu. Některé z nich jsou snadněji proveditelné a dávají největší smysl, jiné mohou být časově i finančně náročné a ne vždy jsou efektivní. V případě správného využití produktových fotografií to smysl má.

Tip 1: Investujte do profesionála

Můžete mít designově zajímavé produkty, ale pokud je nebudete mít správně nafocené, úspěšnost jejich online prodeje se automaticky sníží. Stačí špatně zvolené osvětlení nebo rušivé pozadí a produkt bude vypadat jako pomačkaný, poškrábaný či dokonce rozbitý. Prvním a naprosto zásadním krokem proto je jejich profesionální nafocení. Investujte do zkušeného produktového fotografa, který zajistí, že produkty nabízené ve vašem e-shopu budou vypadat co nejlépe.

Tip 2: Využívejte postprodukčních služeb

Problém mnohých e-shopů spočívá v tom, že prezentují zboží, které vypadá ve skutečnosti jinak než na obrázku, případně v nabídce (už) vůbec není. Pokud nechcete své zákazníky zklamat a tím pádem o ně i přijít, postarejte se o to, aby byly produktové fotografie u produktů pravidelně aktualizovány. Stává se i to, že například v nových kolekcích oblečení se objevují stejné kousky, ale liší se barvou. To je přitom možné poměrně jednoduše vyřešit. Sice ne vždy, ale u řady produktů stačí změnit barvu či odstín u stávající fotografie. Obraťte se na svého produktového fotografa, který je schopný udělat postprodukci obrázků.

Nivea-Body-Milk

Tip 3: Nebojte se nejnovějších technologií

Získejte konkurenční výhodu tím, že svým zákazníkům nabídnete při nakupování na internetu zážitek. Kromě klasických produktových fotografií můžete své zboží v e-shopu prezentovat pomocí 3D produktové fotografie nebo 360° produktové fotografie. Virtuální prohlídka zboží, při které zákazník může pouhým klikáním či tažením myší zobrazit produkt ze všech stran, přiměje zákazníka, aby na vašich internetových stránkách zůstal déle a nakonec si zboží i zakoupil.

Šampón značky label.m

Comments are closed.