Jak využít produktovou fotku na sociálních sítích?

Produktové fotografie jsou skvělým nástrojem k propagaci na sociálních sítích. Mohou zásadním způsobem ovlivnit prodej a zvýšit povědomí o značce. Proto jsme pro vás připravili několik tipů, jak fotky produktů v rámci propagace na sociálních sítích co nejlépe využít.

Zvolte produktovou fotku jako profilovku

Atraktivní produktová fotografie je perfektním adeptem na profilový obrázek nebo titulní fotografií domovské stránky na sociální síti – například na Facebooku. „Profilový obrázek se lidem zobrazí pokaždé, když něco okomentujete, nebo budete svým zákazníkům odpovídat přes messenger. Doporučuji přidat k produktové fotce také firemní logo. Tím povědomí o své značce ještě zvýšíte. Přidání loga k fotce je schopný udělat grafik, ale i šikovný produktový fotograf,“ říká produktový fotograf a photo retoucher Dalibor Novotný.

Obohaťte fotkou textový obsah na sociální síti

Na Instagramu hrají fotky hlavní roli. Použití produktových fotografií je tam tedy jasná věc. Podobně byste ale měli postupovat i na dalších sociálních sítích, ať už se jedná o Facebook nebo třeba profesní sít LinkedIn. „Kdykoliv chcete svým zákazníkům sdělit něco zajímavého, vyberte k tomu odpovídající fotografii. V případě prezentace produktů na Facebooku se často osvědčuje přidání celé série fotek, samozřejmě doplněné o text,“ doporučuje Dalibor Novotný.

Použijte produktovou fotku v anketě

Ankety se na sociálních sítích těší velké oblibě, ale zatím je využívá jen málo firem, případně je neumějí dotáhnout. Pomocí ankety můžete oslovit široké publikum a přivést je tak na své stránky. Dejte si proto při tvorbě ankety záležet. Zaujměte nejen textem, ale přidejte také hezkou fotku. K tomu můžete jako firma využít své produktové fotografie. Produktový fotograf Dalibor Novotný k tomu dodává, že anketu můžete postavit i přímo na svých produktových fotografiích: „Nechte své sledující hlasovat o tom, jaký produkt se jim nejvíc líbí.“

Náš tip: Při tvorbě ankety na sociálních sítích můžete využít stávající produktové fotografie nebo se můžete domluvit se svým produktovým fotografem, aby připravil zajímavé fotky přesně k těmto účelům. Získejte náskok před konkurencí!

Vytvářejte pomocí produktových fotek příběhy

Na Facebooku a Instagramu můžete vytvářet příběhy neboli stories, které sice mají na rozdíl od klasických příspěvků kratší životnost (příspěvky ve stories zůstávají aktivní jeden den, poté je můžete uložit), přesto jsou velmi populární. V příbězích můžete sdílet například výše zmiňovanou anketu, videa a v neposlední řadě fotky. „Sdílení produktových fotek ve stories je další skvělý způsob, jak oslovit stávající i nové zákazníky na sociální síti. Je však potřeba být odlišný, aby se vaše storíčko neutopilo v záplavě těch ostatních,“ varuje Dalibor Novotný.

Náš tip: Připravte ke sdílení ve storíčku koláž produktových fotek. Pokud to váš profil umožňuje, při prezentaci produktu na něj přidejte odkaz, kde bude o produktu více informací či si ho zákazník bude moct rovnou objednat.

Comments are closed.