5 tipů, jak vytěžit z produktových fotek maximum

Pokud se rozhodnete investovat do produktových fotografií, neomezujte se pouze na jejich použití v rámci prodeje na e-shopu. Kvalitní produktové fotografie vám pomohou úspěšně rozjet marketing na mnoha místech.

1. Oživte svůj web a e-shop

Jakmile budete mít k dispozici produktové fotky od profesionála, na nic nečekejte a vložte je na své oficiální webové stránky a e-shop, zvláště pak provozovatelé internetových obchodů by si měli dát na obsahu záležet. „Při nakupování na internetu zákazník nemá možnost si zboží osahat, vyzkoušet a pořádně prohlédnout. Jedinou možností, jak si produkt prohlédnout, nabízí fotografie. Proto čím realističtější fotka produktu bude, čím více úhlů a detailů nabídne, tím se zvýší úspěšnost prodeje vámi nabízeného zboží,“ vysvětluje produktový fotograf a photo retoucher Dalibor Novotný a dodává, že při fotografování je důležité myslet mimo jiné na správné nasvícení, aby se tím dosáhlo reálných barev. Dobrá produktová fotka zkrátka ovlivňuje prodej vašich produktů!

Zajímavost: Nekvalitní fotografie nebo nedostatečné informace o produktu jsou často důvodem k tomu, že si ho zákazník nekoupí, i když e-shop má zboží za dobrou cenu. Kvalitní produktová fotografie má vliv na důvěryhodnost webu.

2. Zaměřte se na sociální sítě

Produktové fotografie jsou tím nejlepším obsahem na sociální sítě. Především zajímavá prezentace produktů či služeb na Instagramu nese své ovoce. V dnešní době přehlceného trhu je však velmi důležité, aby se fotografie odlišovaly od konkurence. „Produktové fotografie na Instagramu udělá přitažlivější, pokud budou v jednotném stylu, budou mít dostatečný rozměr a budou originálně zpracované,“ říká Dalibor Novotný. Chcete-li být na sociálních sítích úspěšní, musíte se jim ale věnovat na denní bázi a dát si záležet i na popiscích.

Zajímavost: I když máte k dispozici krásné produktové fotografie, neznamená to, že s nimi musíte automaticky na Instagram. Ne každá firma tam patří. Záleží na portfoliu vašich produktů, cílové skupině apod. Nejlepší propagační kanál Instagram nejspíš nebude ani pro firmy, které se orientují na B2B.

3. Použijte produktovou fotku mimo svět e-commerce

Pro úspěšné podnikání na internetu je důležité mít dosah i mimo digitální svět. K tomu může kvalitní produktová fotografie pomoct několika způsoby. „Pokud se bavíme o opravdu kvalitních produktových fotografií, jsou vyhotovené tak, aby se daly použít i v tištěné kvalitě, tedy nejen na internetu. Díky tomu můžete produktové fotografie použít v nejrůznějších marketingových kampaních – na billboardy, pro reklamy v časopisech a další,“ vysvětluje produktový fotograf.

4. Aktualizujte fotky v katalozích u prodejců vašeho zboží

Dalším místem, kde byste měli produktové fotografie použít, jsou katalogy distributorů či prodejců vašeho zboží. Bez ohledu na to, jestli se jedná o online nebo papírové katalogy, postarejte se o to, aby třetí strana prezentovala zboží nejnovějšími produktovými fotografiemi. „Ačkoliv tvorba nového papírového katalogu může být časově i finančně náročná, věřte, že se vám tato investice vrátí. Fotografie produktů jsou zásadní součástí vašeho marketingového plánu. Zastaralý katalog v dnešní době málokoho osloví,“ varuje Dalibor Novotný.

Zajímavost: Věděli jste, že produktový katalog můžete mít i na Facebooku? Díky tomu můžete dosáhnout zajímavějších prodejních výsledků. Katalog produktů na Facebooku vám zpřístupní několik velmi užitečných funkcí s možností je dále zakomponovat do svého marketingu na sociálních sítích.

5. Využijte nejmodernější techniku

S produktovými fotografiemi můžete dělat i magické věci, jako je třeba otáčet. Profesionální 360° produktové fotografie či 3D fotografie poskytnou zákazníkům vašich internetových stránek jedinečný zážitek, který jim alespoň částečně nahradí nakupování v kamenném obchodě. „S produktovými fotografiemi, které zachycují plných 360° stupňů, mohou zákazníci různě manipulovat. Tím jim poskytnete nejen zajímavý zážitek při online nakupování, ale zvýší se i doba, kterou zákazníci na vašich internetových stránkách stráví. Díky tomu získáte příležitost přesvědčit nového zákazníka o vašich přednostech, přimět ho, aby u vás utratil více peněz a opět se k vám vrátil,“ tvrdí produktový fotograf.

Je fotka produktu opravdu to, co prodává?

Pro úspěšný internetový prodej je velmi důležitý text, nicméně ve většině případů to bývá fotografie, na základě které se zákazník nakonec rozhoduje, jestli si daný produkt či službu koupí. „Dokážete-li správně zkombinovat výhody produktové fotografie a popisku, máte ve světě e-commerce vyhráno,“ uzavírá Novotný.

Comments are closed.